Ślubowanie pierwszaków

20 października 2005 roku sala gimnastyczna zamieniła się w leśną polanę, zamieszkałą przez smerfów. Papa Smerf zorganizował w lesie szkołęi zaprosił do niej wszystkie smerfy. Małe ludki nie chciały chodzić do szkoły i uczyć sie. Smerfetka i Papa Smerf zachęcali smerfy do systematycznej nauki, ale one starały się ich oszukać. Po wielu trudach udało się Papie zmusić smerfy do nauki. W role smerfów wcielili się uczniowie klas drugich. Występ swój przedstawili z okazji ślubowania pierwszaków. Ci, odświętnie ubrani, ślubowali, że będą właściwie wypełniać uczniowskie obowiązki. Pani dyrektor Wanda Balcerzak-Judasz dokonała uroczystego pasowania ich na uczniów. Przewodniczący Rady Rodziców obdarował pierwszaków maskotkami, aby bardziej zapamiętały ten dzień. Rodzice przygotowali im słodki poczęstunek w szkolnej świetlicy.