Ślubowanie

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 18 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami przybyły do szkoły - wyglądały niezwykle odświętnie. Galowe stroje, birety oraz wypieki na twarzach sprawiły, że nastrój stał się jeszcze bardziej podniosły. Pani Dyrektor szkoły - Jadwiga Kicińska powitała wszystkich zgromadzonych, przypomniała pierwszoklasistom o prawach i obowiązkach uczniowskich oraz życzyła im wielu sukcesów. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Ślubowali na sztandar szkoły, że będą dobrymi i uczciwymi uczniami, będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów, kochać swoją ojczyznę oraz czcić pamięć patrona Jana Kochanowskiego.  Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na ucznia. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły Jadwiga Kicińska wspólnie z wicedyrektor Magdaleną Lach - Zwierz. Na pamiątkę uroczystości uczniowie otrzymali maskotki i rożki obfitości. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały, przygotowany przez kolegów z klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni pani Justyny Hamery program artystyczny. Zanim zostali przyjęci do szkolnej rodziny starsi koledzy przeprowadzili pierwszakom krótki sprawdzian gotowości uczniowskiej w postaci pytań. Życzymy im wielu sukcesów, wytrwałości, wiary w siebie i samych dobrych zdarzeń w murach naszej szkoły oraz jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.