"Słodka wycieczka"

„Słodka wycieczka” - tak dzieci z klasy „0” nazwały wycieczkę do „Magii Karmelu - Manufaktury Słodyczy” w Kielcach, która odbyła się 29 października 2019r. W manufakturze sympatyczne Panie pokazały dzieciom jak w magiczny sposób, bez użycia maszyn powstają kolorowe jak tęcza lizaki i karmelki. Dzieci z zaciekawieniem patrzyły na pokaz powstawania lizaka od momentu wylania karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie mu kształtu, barwy i smaku, aż do zapakowania lizaka w przezroczystą folię. Każdy uczestnik mógł również samodzielnie wykonać własnego lizaka i zasmakować ciepłych karmelków prosto z produkcji. Jak przystało na „profesjonalistów” każde dziecko otrzymało „Dyplom małego karmelarza”. Uśmiech na twarzy dzieci pokazał, że ta wycieczka do „Magii Karmelu” była po prostu the best.