„Rodzino, stań się tym, czym jesteś”

W dniu 11 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród zwycięzcom XIII Starachowickiego Konkursu Twórczości Literackiej prowadzonego pod hasłem „Rodzino, stań się tym, czym jesteś”. Wydarzenie miało miejsce w SP 6. Spośród 75 uczestników z 11 starachowickich szkół, komisja konkursowa z udziałem poetki Alicji Zanijat przyznała nagrody 4 uczniom naszej placówki. W kategorii twórczości uczniów klas I – III, Anna Rupart z klasy 2a została laureatką konkursu, Adam Pilarski z tej samej klasy otrzymał wyróżnienie. Uczniów przygotowywała pani Renata Kwiecień. W kategorii uczniów klas IV – VI, laureatką została Amelia Kozdęba z klasy 5a, przygotowywana przez panią Klaudię Smyk. W kategorii uczniów klas VII – VIII laureatem został Mateusz Zieliński z klasy 8b, przygotowywany także przez panią Klaudię Smyk. Komisja konkursowa wskazała na ogromne znaczenie ponadczasowych treści zawartych we wszystkich utworach, promujących wartości rodzinne, wyrażających poczucie tożsamości, piękno, mądrość i dobro, tworzące klimat nadziei, że młodzi twórcy mają moc zmieniania świata na lepszy.  Program artystyczny wypełniony muzyką i tańcem dopełnił wrażenia artystyczne, a słodki poczęstunek pozwolił na uzupełnienie kalorii po długiej drodze na kraniec naszego miasta.