Rodzice czytają, dzieci słuchają

„Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania mu miłości, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji”
                                                                      J. Trelease ( Podręcznik głośnego czytania”)
W ramach realizowanej w naszej szkole kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM do cyklu spotkań aktywnie włączyli się również rodzice, babcie a nawet ciocie uczniów klas 0. Chętnie przyjmują zaproszenie do głośnego czytania bajek, opowiadań i wierszy. Na koniec spotkania dzieci wykonują ilustracje oraz odpowiadają na pytania związane z lekturą.
Zerówkowicze czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub babcia z ciekawą książką.
Serdecznie dziękujemy RODZICOM, którzy już uczestniczyli w akcji i zachęcamy kolejnych. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków.