"Ratujemy i uczymy ratować"

Uczniowie klasy II a wzięli udział w realizacji programu „Ratujemy i uczymy ratować”, którego autorem jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadziła Pani Renata Kwiecień.
Dzięki tym zajęciom dzieci przez zabawę, mogły zdobyć wiedzę, nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. Stały się małymi ratownikami. Krok po kroku uczyły się podstawowych czynności ratujących życie. Miały do dyspozycji manekiny, „Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy” oraz film szkoleniowy.
Na zakończenie zajęć otrzymały certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w tych zajęciach i szybko nauczyli się udzielania pierwszej pomocy.
Pani Renata Kwiecień bardzo chętnie zorganizowała dodatkowe zajęcia dla członków „Małego koła turystycznego”, wszakże podczas pieszych wędrówek mogą zdarzyć się różne „nieprzyjemne przygody”. Teraz już wszyscy „mali turyści” wiedzą, co robić, gdy użądli osa, ktoś rozbije kolano….