Rajd maluchów

"Ruch to zdrowie, każde  dziecko ci to powie" - 5 maja 2014 roku odbył się rajd pieszy dzieci z oddziałów przedszkolnych z rodzicami. Celem rajdu była nie tylko integracja rodziców i dzieci, ale przede wszystkim promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.  Pogoda nie była łaskawa na piesze wędrówki i termin rajdu był ciągle odkładany, ale w końcu wszyscy doczekali się pięknej pogody i wyruszyli na wspólną wyprawę. Rajd wyruszył spod szkoły, kierunek wskazywały strzałki.  Aby dzieci mogły kontynuowć marsz musiały wykonać zadania, jakie czekały  w 7 punktach przystankowych np. 1 punkt przystankowy to zagadki, kolejny  to zadanie „ Kto najdalej skoczy”.  Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni dotarli na miejsce do gospodarstwa agroturystycznego. Po odpoczynku dzieci zostały zachęcone do czynnej formy spędzania wolnego czasu jaką jest  jazda konna. Przejażdżka na koniach dostarczyła im wiele emocji i wrażeń. Dużo radości sprawiła również przedszkolakom zabawa na placu zabaw, wspólny mecz oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.  Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Zmęczone, lecz z uśmiechem na twarzach, dzieci  wróciły do szkoły.