Rajd Barbórkowy

Z samego rana, 2 grudnia, spotkaliśmy się na starcie I trasy VIII Rajdu Barbórkowego 2016 organizowanego przez Przyjaciół Lasów Polskich KOTYZKA w Starachowicach. Start był pod kapliczką Świętej Barbary w Starachowicach, patronki górników oraz osób wykonujących zawody niebezpieczne. Szkołę reprezentowała klasa Ob z wychowawczynią Justyną Jarmolińską. Nasza trasa prowadziła szlakiem spacerowym „Śladem Górników”. Rajd był doskonałą okazją, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy związanych z górnictwem na naszych terenach, jak również na temat osoby Świętej Barbary. Zlot rajdu odbył się na terenie MOSiR w Starachowicach, gdzie nastąpiło wręczenie znaczków pamiątkowych oraz mieliśmy okazję skosztować pysznej grochówki przygotowanej przez organizatorów.
Pomimo dużego zmęczenia dzieci były bardzo zadowolone!