Nasza szkoła została zaproszona do udziału w konkursie:

Regulamin edycji 2023/2024:

1. Puchar Polski jest dedykowany dla uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej.

2. Każda placówka może zgłosić dowolną liczbę reprezentantów.

3. Wszystkie kolejki będą rozgrywane na portalu Kurnik.pl. w soboty o godz. 9:45

w następujących terminach:

I. SZACHY - 09.09, 14.10, 18.11, 06.01, 10.02, 16.03, 27.04;

II. WARCABY - 16.09, 21.10, 25.11, 13.01, 17.02, 23.03, 04.05;

III. DOMINO - 23.09, 28.10, 02.12, 20.01, 24.02, 06.04, 11.05;

IV. LITERAKI (SCRABBLE) - 30.09, 04.11, 09.12, 27.01, 02.03, 13.04, 18.05;

V. CHIŃCZYK - 07.10, 11.11, 16.12, 03.02, 09.03, 20.04, 25.05.

4. Każdy turniej będzie opisany jako „mateuszpazdej” oraz datą znajdującą się w punkcie 3.

5. Uczestnik jest zobowiązany do założenia konta na portalu Kurnik.pl, aby został rozpoznany

przez Organizatora. Jest to niezbędne do odesłania informacji zwrotnej o wynikach. Należy

uwzględnić cztery kluczowe dane: imię, klasa, nazwa miasta lub wsi oraz numer szkoły - np.

amelia8apila5. Nick trzeba rozwinąć do 13 małych znaków pisanych razem.

6. Instrukcja dołączenia:

Google --> Kurnik.pl --> nazwa gry --> start-nazwa gry --> turnieje --> nr mateuszpazdej.

7. Po prawidłowym zalogowaniu się i dołączeniu na platformę należy wcisnąć napis TAK

w celu zapisania się do rozgrywki. W przypadku poprawnego wykonania wszystkich

wskazówek obok uczestnika powinien pojawić się dwucyfrowy licznik o symbolu 0.0.

8. Regulamin każdego z turniejów związany jest z zasadami, które umieszczone są na portalu

Kurnik.pl w zakładkach poszczególnych gier.

9. Uczestnicy będą mieli maksymalnie 10 minut na grę w każdej z partii.

10. Wszystkie mistrzostwa w ramach Pucharu Polski składają się z 11 rund rozgrywanych

według systemu szwajcarskiego.

11. Zasady punktacji:

a. 1 punkt za zwycięstwo,

b. 0,5 punktu za remis,

c. 0 punktów za porażkę.

12. Maksymalnie można uzyskać 11 punktów w każdym turnieju.

13. Zawodnik, którego przeciwnik nie stawił się do gry, otrzymuje 1 punkt za walkower.

14. Jeżeli liczba uczestników jest nieparzysta, w każdej rundzie ten z najmniejszym

dorobkiem punktowym, który jeszcze nie pauzował, otrzymuje wolny los (tzw. bye), czyli

dostaje punkt bez gry.

15. W przypadku równej ilości punktów system do klasyfikacji końcowej bierze pod uwagę

tzw. małe punkty, np. za bezpośrednie spotkania lub czas gry.

16. Uczestnicy otrzymują pochwały za reprezentowanie swoich szkół.

17. Uczniowie na podium każdego z turniejów otrzymają stosowne zaświadczenia.

18. Tytuł laureata uzyskuje uczestnik, który zdobył co najmniej 40 punktów lub zajął miejsce

w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

19. Natomiast miano finalisty przypada osobie, która zdobyła chociaż 30 punktów lub miejsce

od 11 do 20 w końcowym zestawieniu.

20. Można rywalizować jednocześnie we wszystkich dyscyplinach.

21. Zaświadczenia dla laureatów lub finalistów w poszczególnych klasyfikacjach generalnych

zostaną wysłane pocztą w czerwcu 2024 r.

22. Ponadto opiekunowie otrzymają podziękowania za przygotowanie szkolnej reprezentacji

do udziału w mistrzostwach.

23. Każdy uczestnik zobowiązuje się partycypować w rozgrywkach do końca danego turnieju

bez względu na swoje wyniki, aby klasyfikacja końcowa nie została wypaczona.

W przypadku nieuzasadnionego opuszczenia zawodów zostaje wykluczony z Pucharu Polski.

24. Wyniki wygenerowane przez system są ostateczne i nie ma od nich odwołania.

25. W kwestiach dotyczących przebiegu poszczególnych Mistrzostw, nieprzewidzianych

niniejszym Regulaminem, a także w zakresie jego interpretacji, głos rozstrzygający należy do