Projekt „Zostań Bohaterem”

W projekcie „Zostań Bohaterem” wzięli udział uczniowie z klasy 4a, 5a i 5b, którzy na lekcjach historii poznawali różnych bohaterów. W ramach projektu zorganizowany został konkurs. Polegał on na tym, że uczniowie mieli przeistoczyć się w bohatera, który szczególnie ich zainteresował.
Zadaniem uczniów było:
- wybranie postaci,
- przygotowanie o tej postaci informacji,
- wypisanie imienia i nazwiska postaci,
- przygotowanie dekoracji do zdjęcia
- przebranie się za wybraną postać (z tych elementów, które znajdują się w domu)
- wykonanie zdjęcia,
W konkursie liczyła się kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie. A efekt widoczny jest na zdjęciach.

„Jesteś bohaterem
                                                                                                        Na zawsze, walczyłeś dla nas
                                                                                                       Jesteś bohaterem
                                                                                                        Na zawsze,
                                                                                                        Prawdziwy bohater ma twoją twarz.”

(Słowa piosenki „Jesteś bohaterem” w wykonaniu Michała Szpaka.)

Lena Szymczak - „Inka”
Maja Wojton - „Królowa Jadwiga”
Aleksander Kwieciński - „Kazimierz Wielki”

Karina Gralec - „Maria Skłodowska – Curie”