Projekt edukacyjny - Mobilne Miasteczko Rowerowe

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego to jedno z podstawowych zadań szkoły. W związku z tym w dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się lekcja plenerowa z wykorzystaniem Mobilnego Miasteczka Rowerowego. O korzyściach płynących z wykorzystania takich pomocy dydaktycznych mówił na konferencji prasowej Prezydent Starachowic Marek Materek. Goszcząc w naszej szkole przedstawił projekt edukacyjny - Mobilne Miasteczko Rowerowe. Nowoczesne narzędzia - miasteczko rowerowe, trenażer czy symulator przejścia dla pieszych - ułatwiają edukację i pozwolą zwiększyć świadomość bezpiecznego poruszania się w sąsiedztwie dróg- powiedział Prezydent Starachowic Marek Materek. Pani dyrektor Magdalena Lach-Zwierz podkreśliła, że nowa pomoc będzie stanowiła nie tylko uzupełnienie realizowania podstawy programowej, ale pozwoli lepiej przygotować się uczniom do egzaminu na kartę rowerową. W akcję aktywniej włączyła się również Straż Miejska, której funkcjonariusze znakowali chętnym uczniom i h rowery. Przedstawiciele Starachowickiej Komendy przeprowadzili lekcję z zasad bezpieczeństwa dla uczniów klas 1-3oraz przedszkolaków z klasy 0.