„Poznaj Polskę” – program MEiN

Nasza szkoła jako jedna z trzech w gminie Starachowice, została zakwalifikowana do udziału w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Poznaj Polskę”. Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach, które przyczynią się do poznania naszego kraju – dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia polskiej nauki. Ministerstwo finansuje 80% całkowitego kosztu wycieczki, który nie może przekroczyć 15 tyś. złotych. Pozostałe 20 % to wkład własny finansowany przez rodziców uczniów biorących udział w wycieczce.
Nasi uczniowie wybiorą się do Warszawy i w ciągu trzech dni będą zaznajamiać się z historią i zabytkami naszej stolicy.