Polskie Państwo Podziemne

Polskie Państwo Podziemne było fenomenem na skalę światową czasów drugiej wojny światowej. Mimo bezwzględnego terroru funkcjonowały wszystkie jego organa, zarówno cywilne, jak i wojskowe. Była to szczególna walka o zachowanie ciągłości Państwa i życia Narodu. Minęło 75 lata  od tego wydarzenia.
Uczniowie naszej szkoły postanowili oddać hołd żołnierzom, harcerzom, partyzantom i tym wszystkim, którzy walczyli w polskim państwie podziemnym.i przypomnieć o ich ofiarności.
Najlepszymi świadkami naszej przeszłości są żołnierze – dziś kombatanci.
Powitaliśmy ich gorącymi brawami dziękując serdecznie za przybycie na spotkanie.
Gościliśmy też pana doktora Tomasza Domańskiego - pracownika IPN-u w Kielcach, który przybliżył nam historię powstania i funkcjonowania PPP.
Często w trudnych chwilach to właśnie piosenki podtrzymywały Polaków na duchu. W  koncercie piosenki żołnierskiej i partyzanckiej wystąpił pan Artur Biniek.
Mogliśmy też obejrzeć wystawę „Akcja AB na Kielecczyźnie”, przygotowaną przez Biuro Edukacji Publicznej Delegatury IPN w Kielcach. Wystawa prezentowała i upamiętniała ofiary nadzwyczajnej akcji pacyfikacyjnej (Ausserordentliche Befriedungsaktion – AB) przeprowadzonej przez hitlerowców wiosną i latem 1940 r. na obszarze Generalnego Gubernatorstwa.
Apel przygotowały panie Aneta Trzos i Agnieszka Krupa.