"Polskie drogi do niepodległości"

W dniu 07.12.2010r. w Szkole Podstawowej nr 11 im.mjr Jana Piwnika "Ponurego" odbył się międzyszkolny konkurs historyczny " Polskie drogi do niepodległości". Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VI. Tematyka konkursu koncentrowała się wokół zagadnień związanych z okresem PRL. Dla uczniów oraz nauczycieli przygotowanie do konkursu było nie lada wyzwaniem, gdyż okres 1944-1989 w Polsce nie był jeszcze poruszany na lekcjach historii. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele sześciu starachowickich szkół podstawowych.W pierwszym etapie konkursu uczniowie pisali test z ogólnej wiedzy historycznej, a w drugim odpowiadali na szczegółowe pytania przed komisją. Szkołę Podstawową nr 1 im.Jana Kochanowskiego reprezentowali uczniowie: kl.VI a- Mateusz Salus oraz kl. VI b- Grzegorz Kasperkiewicz oraz Piotr Wiśniewski. Uczniów do konkursu przygotowała mgr Marlena Przepióra- nauczyciel historii. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.