"Podziel się posiłkiem"

Co roku firma Danone organizuje Ogólnopolską Zbiórkę Żywności "Podziel się Posiłkiem". Odbywa się ona w największych sklepach w całej Polsce. Jej celem jest nie tylko niesienie pomocy najbardziej potrzebującym, ale też edukowanie i budowanie  w społeczeństwie świadomości problemu niedożywienia dzieci oraz aktywizowanie organizacji, instytucji i liderów lokalnych do podejmowania samodzielnych i efektywnych działań na rzecz jego rozwiązania. W tym roku również uczniowie naszej szkoły wsparli tę akcję. Pod opieką pań: Anety Trzos, Moniki Major i Marzeny Kalisz uczniowie z klas 3b, 5a i 6b zbierali żywność, którą otrzymają najbiedniejsi.
Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” Jan Paweł II