"Poczytaj Bratkowi"

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji wydawnictwa OPERON "Poczytaj Bratkowi". Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie czytelnictwa u uczniów klas III oraz pomoc w adaptacji do szkoły najmłodszych uczniów klas 0. Trzecioklasiści czytają swoim młodszym kolegom krótkie opowiadania. Następnie maluchy kolorują rysunki tematycznie związane z przeczytanym tekstem. Spotkanie ze starszymi kolegami poprzedziło przeprowadzenie zajęć w klasach 0 z wykorzystaniem filmu "Już jestem samodzielny". Wszystkim działaniom przyglądał się Bratek, pluszowa maskotka, która jest przewodnikiem dzieci podczas trwania projektu. Już od pierwszego dnia zyskał on sympatię dzieci i został posadzony na honorowym miejscu w kąciku czytelniczym. gdzie wysłuchał opowiadań czytanych przez uczniów klasy III a i III b.
  Tego typu akcje są bardzo korzystne dla rozwoju dzieci, ponieważ tym najmłodszym pomagają w adaptacji szkolnej, zaś tym starszym uświadamiają, jak wiele mogą zrobić dla swoich młodszych kolegów i koleżanek, a jednocześnie rozwijać zamiłowanie do czytelnictwa u siebie i najmłodszych.
  Realizację programu zakończyło wręczenie Dyplomów Mistrza Czytania uczniom klas III. Spotkania uczniów klas 0 i III będą kontynuowane w II semestrze.