"Planeta Energii"

Uczniowie klasy III a w dniu 11 lutego 2016 r. uczestniczyli w niezwykle ciekawej lekcji dotyczącej tajemnic prądu.  Gościł na nich Pan Grzegorz Krajewski, który w bardzo ciekawy  i przystępny sposób opowiedział nam o prądzie. Odbyliśmy podróż od czasów prehistorycznych, w czasie których ogień był jedynym źródłem energii do współczesności, energooszczędnych żarówek, elektrowni wiatrowych, wodnych i słonecznych. Dzieci mogły zmierzyć prąd,  obejrzeć przybory do pomiaru energii, dowiedziały się, ze prąd płynie też w nas, zmierzyć światło, poznać prędkość z jaką płynie prąd. Nie zabrakło tematów dotyczących bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Ze zdziwieniem obserwowały, że ziemniak, cytryna i jabłko to również baterie. Lekcja była bardzo pouczająca, klasa bardzo skupiona i zaangażowana. Wierzymy, że zdobyta  w ten sposób wiedza pozostanie w pamięci na zawsze! Biorąc udział w zajęciach uczniowie klasy III a  wraz z wychowawczynią Magdaleną Lach-Zwierz realizowali wymagania konkursu „Planeta Energii”, do którego przystąpili.