Piknik historyczny

10 września 2018 r. uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami wzięli udział w X edycji festynu historycznego „Od Prasłowian do Polaków”, który odbył się na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Piknik został zorganizowany w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkichW trakcie imprezy zaprezentowanych zostało wiele stoisk dotyczących okresu walki o niepodległość Polski.
Uczniowie mogli obejrzeć stoiska poboru do wojska, spróbować swoich umiejętności strzeleckich (strzelanie do tarczy), wydrukować gazetę oraz napisać pocztówkę do powstańca. Młodsi uczniowie mogli samodzielnie wykonać patriotyczny kotylion, a starsi przymierzyć mundur wojskowy. W trakcie festynu zaprezentowano też sprzęt wojskowy. Tegoroczne warsztaty zostały przygotowane przez przedstawicieli firmy „Archeo-concept. Archeologia Doświadczalna”, członków Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy REZERWA w Starachowicach oraz pracowników Muzeum.