Pierwszaki w Parku Jurajskim w Bałtowie

3 czerwca odbyła się wycieczka do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Uczestniczyli w niej uczniowie z klasy Ia i Ib. Niezwykłą przygodę dzieci rozpoczęły od Jura Parku. Wędrując ścieżkami edukacyjnymi podziwiały modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Emocjonującym punktem wycieczki było Prehistoryczne Oceanarium. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach maluchów. Dzięki nowoczesnej technologii uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu.

Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami.  W dolnej części zwierzyńca zobaczyły ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Kolejnym punktem pobytu w Parku Jurajskim było Kino Emocji 5D, które wywarło na dzieciach wyjątkowe wrażenie.                                                               
Ostatnim etapem wycieczki były drobne zakupy w sklepie z pamiątkami oraz zabawa na placu zabaw, gdzie z wielką radością mogły rozładować swoje emocje.                                                           

Z wycieczki do Krainy Dinozaurów pierwszaki wróciły zadowolone i pełne wrażeń.