"Pętla zdarzeń"

3 marca uczniowie klas IV-VI obejrzeli spektakl o treści profilaktycznej „Pętla zdarzeń”, zaprezentowany przez aktorów Teatru „Inspiracja” z Krakowa. W treści przedstawienia dziennikarz podejmuje reporterskie śledztwo. Jego celem jest ustalenie przyczyn próby samobójczej chłopca. Zdarzenie to mocno wstrząsnęło społecznością szkolną. Dziennikarz prowadząc rozmowy z osobami z otoczenia chłopca dokonuje retrospekcji zdarzeń, które poprzedziły tragedię. Analiza tych rozmów rzuca nowe światło na postawy kolegów wobec zaistniałego problemu. Ukazana w przedstawieniu historia miała na celu skłonienie do rozmyślań.  Czy wszyscy byli bez winy? Czy brak reakcji na zjawisko przemocy nie jest milczącym przyzwoleniem na nią? Po spektaklu aktorzy wspólnie z uczniami próbowali odpowiedzieć na te pytania.