Pasowanie na ucznia

W Dniu Edukacji Narodowej nasi pierwszoklasiści  wzięli udział w Uroczystości Ślubowania i Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1. Uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawczyniami Gabrielą Anyst i Magdaleną Lach- Zwierz przygotowali się do egzaminu, jaki musi zdać każdy pierwszak. Egzamin dotyczył niezwykle ważnych zagadnień takich jak: znajomość patrona szkoły, nazwy miasta, regionu i Ojczyzny. Po zaliczonym egzaminie przedstawiciele uroczyście ślubowali na Sztandar Szkoły, że zawsze będą dobrymi ludźmi, zadbają o dobre imię szkoły, nie zhańbią się lenistwem. Po akcie ślubowania dyrektor szkoły Jan Kuciapski wraz z Panią wiceprezydent Małgorzatą Szlęzak, która uświetniła uroczystość swoją obecnością, dokonali pasowania na uczniów tegorocznych pierwszoklasistów. O artystyczną stronę spotkania zadbali uczniowie klas drugich, którzy pod opieką pani Grażyny Woźniak i pani Małgorzaty Prokop przygotowali piękny program słowno- muzyczny. Nie zabrakło upominków dla bohaterów tego dnia, które ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły.