Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

27 stycznia w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelników szkolnej biblioteki. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli występ w wykonaniu uczniów klas 4 przygotowany pod kierownictwem pani Bożeny Podwysockiej - nauczyciela biblioteki. Aktorzy, przebrani za najsłynniejsze postacie literackie, przekazali pierwszakom najważniejsze zasady dbania o książki oraz wprowadzili w niezwykły świat wyobraźni. Dzieci mogły zobaczyć swoich ulubieńców: Pipi Pończoszankę, Alladyna, Koziołka Matołka, wróżkę, Jasia i Małgosię, Kota  w butach oraz Czerwonego Kapturka. To oficjalne przyjęcie do grona czytelników pozostanie im na pewno na długo w pamięci.
                                                                                                    Julia Smyk kl.4b