Partyzancki wieczór przy ognisku

Obecny rok jest Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Tę ważną dla naszej historii datę społeczność naszej szkoły postanowiła uczcić organizując „Partyzancki wieczór przy ognisku”. 25 maja 2018 na placu szkolnym uczniowie, rodzice, harcerze, żołnierze i zaproszeni goście mogli wysłuchać wykładu pana Pawła Kołodziejskiego pt.: „Ścieżki do niepodległej” oraz gawędę prezesa Towarzystwa Przyjaciół Starachowic pana Adama Brzezińskiego pod tytułem „II wojna światowa w Starachowicach”. Wysłuchaliśmy też koncertu pieśni żołnierskich w wykonaniu pana Artura Bińka. Ognisko rozpalone przez harcerki z 38 drużyny harcerskiej im. Emilii Plater przeniosło nas na chwilę w czasy walk o niepodległość. Opowieści naszych gości pomogły nam zrozumieć jak trudne to były czasy. Uczestnicy spotkania mogli tez obejrzeć wystawę wypożyczoną od Towarzystwa Przyjaciół Starachowic „Starachowicka droga do niepodległości”. Na koniec zaproszono wszystkich na żołnierską grochówkę, swojski chleb ze smalcem i słodkie wypieki.