Ogromny sukces Malwiny Szmiłyk

29 lutego 2020r. odbyła się XV edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego „W świat z niemieckim”. Konkurs ten organizowany jest od 2005 roku przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Starachowicach. Celem konkursu jest popularyzowanie języka niemieckiego w powiecie starachowickim, a tym samym motywowanie młodych ludzi do jego nauki, podnoszenie ich umiejętności językowych czy uświadomienie im roli języka niemieckiego we współczesnym świecie.
W bieżącym roku szkolnym do konkursu zgłosiło się 16 szkół podstawowych z powiatu starachowickiego.  W etapie szkolnym, który odbył się 17.01.2020r. wzięło udział 37 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 24 uczniów. Wśród nich znalazła się uczennica Malwina Szmiłyk z klasy VIIIa. II etap konkursu składał się z 2 części: pisemnej i ustnej. Do części ustnej komisja konkursowa zakwalifikowała 10 uczniów. Malwina Szmiłyk zdobyła II miejsce. To duży sukces. Ogromne gratulacje!
Do konkursu przygotowywała uczennicę p. Aneta Grudzień.