Ocalić od zapomnienia

W ramach wychowania patriotycznego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii, poświęconej "Szaremu" oraz ofiarom zbrodni katyńskiej. Uroczystą wieczornicą OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA uczniowie SP1 uczcili pamięć legendarnego dowódcy Antoniego Hedy oraz oddali cześć jego towarzyszom broni. Spotkanie stało się również okazją do uczczenia 65 rocznicy zbrodni katyńskiej. Na spotkanie oprócz dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów licznie przybyli kombatanci. Zebrani wysłuchali opowieści żołnierzy, którzy znali "Szarego" i razem z nim walczyli. Mjr Zygmunt Andrejas przedstawił zebranym swoją wystawę pod tytułem KATYŃ-PAMIĘTAJMY. Wieczornicę uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Artura Bińka. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie ROTY. Głos zabrał również dyrektor szkoły Jan Kuciapski, który podziękował wszystkim za udział i życzył uczniom jak najwięcej takich żywych lekcji historii.