Obchody Dnia Patrona

Bardzo ważnym wydarzeniem w życiu społeczności naszej szkoły jest święto patrona – Jana Kochanowskiego. W tym roku obchody Dnia Patrona zostały zorganizowane metodą projektu edukacyjnego. Celem projektu było przybliżenie uczniom postaci wybitnego poety, bliższe poznanie jego twórczości oraz kultywowanie szkolnych tradycji. Uczniowie czytali utwory Jana Kochanowskiego, przygotowali prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości patrona. Ponadto wzięli udział w konkursach związanych z Janem Kochanowskim.

Konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim
Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: klasy 1-3, klasy 4-8.
W kategorii klas starszych największą wiedzą wykazała się drużyna klasy 6b w składzie: Martyna Jakubowska i Wiktoria Sadrak.

W kategorii klas młodszych aż cztery drużyny wykazały się ogromną wiedzą, zdobywając maksymalną liczbę punków:

Klasa 1a -  Elena Mroczek, Karol Lisek, Adam Pilarski;

Klasa 1b - Paulina Jakubowska, Feliks Zwierz, Adam Świercz;

Klasa 2b - Julia Korjat, Maja Gębura, Magdalena Sala;

Klasa 3a - Sandra Misiura, Maja Wojton, Jakub Ślusarski.

Konkurs recytatorski dla klas 4-8.
Wzięło w nim udział 19 uczniów. Zaprezentowali wybrane przez siebie utwory Jana Kochanowskiego:

I miejsce - Aleksander Ćwik klasa 6a;

II miejsce – Joanna Woźniak klasa 4b;

III miejsce – Natalia Gębura klasa 4b.