Noc w szkole "W rytmach disco"

Pod takim hasłem 20.04.2018r uczniowie klas IIIb, Vb oraz VIa wraz z wychowawczyniami p. Renatą Kwiecień, Małgorzatą Pater oraz Moniką Major, spędzili noc w szkole.Tematyka wieczoru związana była z muzyką lat 80-tych i 90-tych, ówczesną modą i stylem życia. O godzinie 19:30 w szkole zrobiło się niezwykle barwnie za sprawą strojów jakie przygotowali dla siebie uczestnicy imprezy. Dominowały jaskrawe, neonowe kolory, cekiny, błyszczące dodatki i oczywiście wspaniałe fryzury stylizowane na lata 80-te. Aby poczuć atmosferę tamtej epoki uczniowie, na początek, obejrzeli prezentację multimedialną, z której mogli dowiedzieć się jakiej muzyki najchętniej słuchano w tamtych latach, jacy wykonawcy byli najbardziej popularni i jakie stroje oraz fryzury były najmodniejsze. Później podzieleni na grupy uczestniczyli w różnych konkursach związanych z tematyką wieczoru.

Były między innymi takie konkurencje jak:

- teksty piosenek do uzupełnienia

- śpiewanie tekstów (śmiesznych) do podkładów muzycznych

- wykonanie projektu koszulki dyskotekowej

- zagadki muzyczne (fałszywe nutki)

- układy taneczne do piosenki „Macarena” oraz „YMCA”

Po części konkursowej i kolacji nastąpiła oczekiwana przez uczniów dyskoteka, podczas której również pojawiły się elementy rywalizacji. Były więc tańce na gazecie, taniec z balonem, muzyczne krzesełka oraz prezentacja strojów disco. Po części tanecznej, uczniowie zaopatrzeni w latarki, wyruszyli na poszukiwanie ukrytych, na szkolnych korytarzach, akcesoriów muzycznych oraz elementów puzzli do ułożenia. Poszukiwaniom towarzyszyły ogromne emocje, gdyż zadanie to odbywało się jedynie przy świetle latarek. Około północy, po rozwiązaniu wszystkich zadań, uczniowie udali się do sal na odpoczynek. Najbardziej zmęczeni po niedługim czasie usnęli, a najbardziej wytrwali oglądali filmy.

Rano o godzinie 7:00 po pobudce zaczęło się sprzątanie sal, pakowanie rzeczy i o 8:00 wszyscy zmęczeni ale zadowoleni opuścili szkołę.