"Noc bibliotek"

W piątkowy wieczór, 8 czerwca, rozpoczęła się w naszej szkole wyjątkowa impreza. Biblioteka szkolna wzięła udział w IV ogólnopolskiej akcji ,,Noc Bibliotek” i otworzyła swoje drzwi dla kilkudziesięciu uczniów, którzy postanowili spędzić noc w niecodzienny sposób. Dzieci przebrane za rozmaite postacie literackie pojawiły się w szkole o godzinie 20.00. Tutaj czekało na nie mnóstwo atrakcji przygotowanych przez panie: Annę Kołaczyńską, Małgorzatę Pater i Katarzynę Zientarę. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia wystawy najstarszych zbiorów bibliotecznych. Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie recytatorskim, rozwiązywali kalambury, rebusy i zagadki literackie. Bawili się także w teatrzyk cieni oraz głośno czytali fragmenty ulubionych książek. Około północy dzieci z latarkami w rękach, ruszyły ciemnymi korytarzami szkoły w poszukiwaniu tajemniczych walizek, w których ukryte były różne rekwizyty związane z dobrze znanymi im książkami. Nocne zabawy zwieńczył seans filmowy, po którym wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek. Ta niezwykła noc z książką w roli głównej, dostarczyła uczestnikom imprezy z pewnością wielu wrażeń.
Kto chciałby o akcji "Noc Bibliotek" dowiedzieć się czegoś więcej, niech kliknie https://nocbibliotek.org/o-akcji