Niecodzienna lekcja polskiego

Dnia 13 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie inspirowane mitologiczną historią o Demeter i Korze. Przygotowali je uczniowie klasy VB pod opieką nauczycielki - pani Klaudii Smyk.  Sala nr 6 na godzinę zamieniła się w teatr, a uczniowie w aktorów. Młodzi artyści uczestniczący w przedstawieniu przygotowali wspaniałe, barwne stroje, charakteryzujące grane przez nich postacie. Wszyscy z zaangażowaniem odegrali przydzielone im role. Bogini urodzaju, Demeter, była ubrana w zieloną szatę. W ręce trzymała kłosy zbóż. Jej córka, Kora, miała na sobie zwiewną suknię. Zeus, ubrany w białą szatę, wystąpił ze swoim atrybutem - piorunem. Helios dzierżył natomiast w ręku berło ze słońcem. Jego głowę zdobiła złota przepaska. Ramiona Hadesa, boga świata umarłych, okryła czarna peleryna. Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami za swój zapał i staranność w przygotowaniu występu. Oby takich lekcji było jak najwięcej!
                                           Napisała Nikola Kiepas, uczennica klasy Vb