"Nie hejtuję - reaguję"

Na początku grudnia wszystkie klasy I-III wzięły udział w projekcie „Nie hejtuję-reaguję”. Projekt był elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej przeciwko cyberprzemocy, hejtowi i mowie nienawiści, realizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Uczniowie wzięli udział w specjalnych zajęciach, których celem było zwrócenie uwagi na problem przemocy w internecie. Podczas zajęć odbyła się projekcja filmu pt.: „Szanuj innych w sieci” oraz rozmowa na temat przedstawionego problemu. Uczniowie mieli też za zadanie przygotować specjalne hasła, na których wypisano najważniejsze zasady komunikowania się w cyberprzestrzeni. Nawet najmłodsi uczniowie zdają sobie sprawę, że słowa nienawiści napisane w internecie potrafią wyrządzić wiele złego. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć kultury wypowiedzi jak najwcześniej.