Nauka i dobra zabawa

W dniu 22 marca 2016 r. sierżant Agnieszka Staryczenkow i aspirant Rafał Krążel spotkali się z najmłodszymi dziećmi z naszej szkoły, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Zerówkowicze wspaniale poradzili sobie z rozpoznawaniem dźwięków różnych pojazdów, między innymi: karetki pogotowia, motoru, wozu strażackiego i policji. Zajęcia wzbogaciły niecodzienne pomoce w postaci zestawu edukacyjnego „Autochodzik”. W skład zestawu wchodzą dwa samochody, znaki drogowe oraz ulica wraz z chodnikiem. Funkcjonariusze z wykorzystaniem „Autochodzików” starali się w przystępny sposób poprzez zabawę przybliżyć dzieciom przepisy ruchu drogowego, a także pokazali jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.
Nasi najmłodsi znakomicie wczuli się w sytuację i odgrywali scenki, które można spotkać w różnych sytuacjach na drodze. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z tych niecodziennych zajęć połączonych z wesołą zabawą. Na zakończenie wraz z życzeniami światecznymi otrzymały słodkie niespodzianki.