Nauczanie przez działanie

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Klasa 2b w tym roku szkolnym realizuje projekt „Nauczanie przez działanie”. 24 września nasi drugoklasiści wybrali się na spotkanie z panem leśniczym, który pomógł im uzyskać odpowiedź na pytanie kluczowe - Jakie tajemnice kryje las? Zajęcia rozpoczęły się w sali dydaktycznej od obejrzenia filmu edukacyjnego pt. „Dzik Ryjo”. Po  ciekawej lekcji teoretycznej wszyscy udali się do ogrodu, który znajduje się na terenie Nadleśnictwa. Dzieci uczyły się między innymi  liczyć wiek drzewa, rozpoznawać gatunki drzew, zebrały materiały roślinne do wykonania zielnika. Teren Arboretum wyposażony jest w bogatą infrastrukturę edukacyjną. Wykonane z wielką dbałością o szczegóły elementy architektury ogrodowej znacznie uatrakcyjniły pobyt i cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Zbiorniki wodne urozmaicają teren   i dają możliwość uprawy ciekawych gatunków roślin, co dzieci miały okazję zaobserwować. Piękne wrzosowiska oraz zegar słoneczny o konstrukcji równikowej wywarł na wszystkich  ogromne wrażenie. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w zajęciach i odpowiadały na zadawane przez pana leśniczego pytania, dając wyraz swojemu zainteresowaniu światem przyrody.