"Nasze góry - czyste góry".

24 września uczniowie klasy V b pod opieką nauczycielek Małgorzaty Pater i Małgorzaty Mirkowskiej uczestniczyli w IX Spotkaniu na Wykusie pod hasłem - "Nasze góry - czyste góry". Organizatorem spotkania był Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach przy Gimnazjum Nr 1. Uczestnicy przeszli szlakiem turystycznym z ulicy Nowowiejskiej na Wykus. W trakcie wędrówki zbierali śmieci, rywalizując o "Złotą Miotłę". Na Wykusie, przy ognisku,wszyscy mogli posłuchać gawędy na temat rezerwatu Wykus oraz wydarzeń historycznych, które rozgrywały się na jego terenie. Chętni wzięli udział w konkursie wiedzy o rejonie. Nasi uczniowie już po raz kolejny zobyli "Złotą Miotłę".  W konkursie wiedzy byli również doskonali i uzyskali nagrody.