Nasza szkoła podwójnym Mistrzem Ortografii

9 marca 2020 roku dwie uczennice klas ósmych naszej szkoły – Malwina Szmiłyk i Julia Bzymek uczestniczyły w I Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym o Tytuł Mistrza Ortografii dla Uczniów Klas Ósmych organizowanym przez Społeczną Szkołę Podstawową w Starachowicach. Konkurs składał się z części indywidualnej, w czasie której młodzież pisała dyktando oraz z części zespołowej, polegającej na wykonaniu zadań ortograficznych, a także na przygotowaniu plakatu promującego poprawność językową w komunikacji.
Nasze uczennice przygotowane przez nauczycielki języka polskiego – panią Klaudię Smyk i panią Ewę Maj-Czerwińską godnie reprezentowały szkołę i okazały się mistrzyniami. W kategorii indywidualnej zwyciężyła Malwina Szmiłyk, I miejsce zajęły dziewczęta także w rywalizacji zespołowej. Dziewczyny! Świetnie się spisałyście! Jesteśmy z Was dumni!
Miejmy nadzieję, że promowanie piękna i poprawności naszego ojczystego języka stanie się ambicją nie tylko jednostek, lecz każdego Polaka.