Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada jest jednym z najważniejszych dni w historii Polski. Po latach niewoli Polacy odzyskali upragnioną wolność. Niejednokrotnie podejmowane w okresie zaborów próby walki o niepodległość kończyły się niepowodzeniem. Dopiero udział w I wojnie światowej obudził nadzieję w sercach Polaków. W dniu 11 listopada 1918r., Polska powróciła na mapę Europy i stała się niepodległym państwem. W 105 rocznicę tego wydarzenia w szkole odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną i oprawę plastyczną przygotowali uczniowie kl. 7a i 3a wraz z p. Agnieszką Krupą, a oprawę muzyczną p. Barbara Wrzosowska. W ramach akcji #szkoładohymnuwszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Ukoronowaniem podniosłego nastroju akademii był koncert Chóru Kameralnego Concentus.