Na lotnisku wojskowym

Drugoklasiści z naszej szkoły realizują w tym roku projekt „Poznajemy zawody”. 15 października br. poznali zawód żołnierza pilota. W tym celu wraz z wychowawczyniami Gabrielą Anyst i Magdaleną Lach-Zwierz dzieci wybrały się na radomskie lotnisko wojskowe. Po przejściu przez wartownię i powitaniu z panią przewodnik uczniowie rozpoczęły zwiedzanie jednostki wojskowej. Poznały historię lotniska wojskowego, zwiedziły hangar, przebywały w samolotach Orlik i Iskra, spacerowały pasem startowym, obejrzały wojskowe wozy strażackie, widziały symulator lotu  i wpisały się do Księgi Pamiątkowej w Izbie Tradycji.  Wszystkim bardzo podobało się w jednostce Wojska Polskiego, wrażeń nie brakowało, żołnierze z chęcią towarzyszyli dzieciom. Może któryś z naszych podopiecznych też w przyszłości zostanie żołnierzem?