MMBSZ W NASZEJ SZKOLE

W październiku Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych w bibliotece odbył się konkurs dla klas IV-VI na napisanie reklamy lub hasła o czytaniu, książce lub bibliotece. Głównym celem konkursu było zwiększenie zainteresowania dzieci czytaniem książek oraz pobudzanie uczniów do działań twórczych. Przy wykonywaniu swoich prac uczniowie wykazali się duża pomysłowością.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Daria Wróblewska  kl. Va
II miejsce – Kinga Kocjan  kl. Vb
III miejsce – Natalia Górska kl.Vb
wyróżnienie – Natalia Szlachowska kl. Via
wyróżnienie – Marcin Walendzik kl. Vb
wyróżnienie – Jakub Śliwa kl. IVb
W MMBSZ w naszej bibliotece przygotowano też gazetkę ,,Dzieje książki”, która przedstawiała historię książki począwszy od zwojów pergaminowych do nośników optycznych.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wywieszona w bibliotece lista ulubionych książek z dzieciństwa nauczycieli. W każdy piątek o godz. 12.00 przez cały rok szkolny odbywa się w bibliotece głośne czytanie książek.
W październiku uczniowie z klas 0a, 0b, 1a, 1b byli z wizytą w szkolnej bibliotece, gdzie pani bibliotekarka opowiadała o  zbiorach bibliotecznych oraz zapoznała uczniów z regulaminem obowiązującym w bibliotece. Wszystkie dzieci wyszły z biblioteki z wypożyczoną książeczką.