Mleko - eliksir młodości!

CHCESZ MIEĆ ZDROWE ZĘBY, KOŚCI - PIJ MLEKO ELIKSIR MŁODOŚCI Pod takim hasłem przebiegał konkurs dotyczący korzyści, wynikających z picia mleka. Uczniowie naszej szkoły z klas I-III przygotowali prace plastyczne i wiersze, które miały pokazać pożyteczny wpływ mleka na rozwój i zdrowie człowieka. 1 kwietnia 19-tu laureatów konkursu pojechało wraz z opiekunem na Galę Finałową, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Zwycięzcami z naszej szkoły zostali Filip Anduła, Przemysław Zaborski, Karolina Fijołek, natomiast pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Nasza szkoła bierze również udział w akcji SZKLANKA MLEKA. Dzieci z klas 0-III codziennie piją mleko w czasie zajęć lekcyjnych. Akcja jest inicjatywą polskich producentów mleka oraz Rady Promocji Zdrowego Żywienia człowieka. Celem tej akcji jest wyrobienie zdrowego nawyku codziennego picia mleka przez dzieci. Nasza szkoła uczestniczy w akcji w związku z udziałem w programie Szkół Promujących Zdrowie, realizowanym przez uczniów i nauczycieli już od dwóch lat.