"Mistrz Matematyki Starachowic"

W dniu 19.04.2013 w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach odbył się IV już Konkurs o tytuł „Mistrza Matematyki Starachowic”. Do  udziału w konkursie w drodze eliminacji zakwalifikowało się 46 uczniów z ośmiu starachowickich szkół: SP 1, SP 2, SP 6, SP 9, SP 10, SP 11, SP 13 i SSP STO.  Celem konkursu było:
- popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkół podstawowych,
- umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości,
- dostarczenie uczniom satysfakcji, szansy i radości z sukcesu.
Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczniów zadań matematycznych zamkniętych i otwartych. Zadania były niełatwe, okazało się jednak, że uczniowie naszej szkoły potrafili sobie z nimi poradzić!!! Drużynowo zajęliśmy III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Asia Beźnic 4a, Mateusz Kozdęba 4b, Alicja Surdy 5b, Jakub Dymiński 5b, Mikołaj Pożoga 6b, Jakub Łygan 6b.
Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut. Po krótkiej przerwie, przeznaczonej na poczęstunek i uzupełnienie sił, uczestnicy brali  udział w bardzo ciekawym pokazie przygotowanym przez pana Piotra Sołtykiewicza z Kielc, z wykorzystaniem zabawki, która odczytuje  fale mózgowe oraz w zajęciach zorganizowanych przez trenera Europejskiego Instytutu Edukacyjnego „Engram” z Krakowa. Zabawa była bardzo udana, a po jej zakończeniu komisja konkursowa podała wyniki rywalizacji.
Najlepszym matematykiem w kategorii klas VI okazał się uczeń  naszej szkoły Mikołaj Pożoga. Laureatami w tej kategorii zostali: Alicja Oczkowska z SP 10, Adam Ryski z SP 9, Piotr Dąda ze SSP.
Mistrzem matematyki klas V został Julian Przemyski z SP 10. Laureaci to: Wiktoria Nowak z SSP, Jakub Dawiec z SP 10, Alicja Surdy z SP 1.
Mistrz Matematyki klas IV to Piotr Małecki z SSP a laureatami zostali Krystian Borek z SP 10, Joanna Beźnic z SP 1, Marysia Kamizela z SP11.