Mikołajkowy prezent

3 grudnia uczniowie z klas drugich i trzecich wybrali się do Starachowickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”.  Spektakl w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia był okazją do poznania opowieści o małych, wszędobylskich mieszkańcach osady Bullerbyn, którą zna niemal każdy. „Przyjaciele z Bullerbyn” to teatralna podróż, pełna piękna, mądrości i   wzruszeń.  Aktorzy urzekli   swoją energią i kreatywnością przy wprowadzaniu w magiczny świat, niezapomnianych przygód. Pokazali, że warto cieszyć się własnym życiem i tym, co się ma. Opowiedziana językiem teatru historia uczy odpowiedzialności, pracowitości, odwagi i przyjaźni. Podczas spektaklu dzieci reagowały żywo na to, co działo się na scenie, śmiały się i klaskały, śpiewały i tańczyły, a nawet podpowiadały bohaterom spektaklu w trakcie ich występu. Był to wspaniały Mikołajkowy prezent dla naszych uczniów.