Mikołajki w teatrze "Kubuś"

9 grudnia, z okazji „Mikołajek”, uczniowie z klas 0-III pod opieką wychowawców i rodziców wybrali się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli jedną z najbardziej znanych i lubianych baśni pt. „Kopciuszek” w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Ale również o cudowności i niezwykłości świata, który w aranżacji teatralnej okazał się cały zaczarowany. Oprócz Wróżki w baśni wystąpił gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek. Aby najmłodszym przybliżyć postać Kopciuszka, a starszym uczniom urozmaicić znaną fabułę, akcja przeniesiona została w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację. W spektaklu mali widzowie mogli podziwiać aktorów w pięknych kostiumach, lalki typu mupety, niezwykłą scenografie, pomysłowe animacje i gagi oraz usłyszeć „łatwo wpadające w ucho” piosenki.
Na zakończenie pobytu w teatrze na dzieci czekała jeszcze jedna miła niespodzianka. Na scenie pojawił się „najprawdziwszy” Św. Mikołaj i poczęstował wszystkich cukierkami.
Wizyta w teatrze obfitowała we wspaniałe wrażenia, które z pewnością pozostaną u dzieci w pamięci na długo.