Mikołajki teatralnie

6 grudnia, jak co roku, uczniowie klas IV-VIII wybrali się do teatru. Klasy IV-VI spędziły ten dzień w Radomiu, gdzie w Teatrze Powszechnym obejrzały sztukę "Tajemniczy ogród." Była to adaptacja wzruszającej, pełnej ciepła opowieści o przyjaźni, która potrafi odmienić smutną rzeczywistość i przywrócić radość życia. To mądre i barwne widowisko muzyczne urzekające oprawą plastyczną, świetnym aktorstwem i pięknymi piosenkami bardzo podobało się naszym uczniom. Natomiast klasy VII-VIII oglądały spektakl "Dziadek do orzechów"w wersji Kieleckiego Teatru Tańca. Fabuła przedstawiona za pomocą tańca, niezwykle obrazowa i bardzo ciekawa pod względem instrumentalnym muzyka oraz świąteczna tematyka pozwoliła widzom przenieść się w świat magii i fantazji."Dziadek do orzechów"jest uważany za jedno z najlepszych dzieł kompozytora Piotra Czajkowskiego.                                                                                      Wyjazdy do teatru są ważnym aspektem w wychowaniu i nauczaniu, kształtują między innymi kompetencje kulturalne naszych uczniów w zakresie odbioru sztuki i zachowania się w teatrze, stąd to wydarzenie na stałe wpisane jest w plan pracy szkoły.