Międzynarodowy Dzień Kropki

W poniedziałek 16 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Z tego powodu Mały Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas I-III do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na ubraniach uczniów, powstały bajowe kropkowe drzewa. Przerwy międzylekcyjne urozmaicała gra Twister, powodująca wybuchy niesamowitego śmiechu. Podczas lekcji oglądaliśmy film „The Dot” oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości.  Chętni rysowali swój talent w dużej kropce. Książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie.  W tym dniu nikt nie był „w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.