Międzynarodowa konferencja „Matematyka jest wszędzie”

8 stycznia w Domu Kultury Kadr w Warszawie odbyła międzynarodowa konferencja „Matematyka jest wszędzie” podsumowująca pilotażowy program „Wartość dodana”, który realizowany był w naszej szkole.  Program „Wartość dodana” realizowany był we współpracy z partnerami z Hiszpanii, Irlandii i Holandii dzięki finansowaniu ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.W konferencjiudział wzięły nauczycielki matematyki Ewelina Siwiec-Gąsior i Monika Major oraz pani dyrektor Jadwiga Kicińska. Spotkanie było okazją, żebyw gronie nauczycieli i ekspertów, porozmawiać o ciekawym i nieszablonowym uczeniu matematyki. Wzięliśmy również udział w warsztatach „Matematyka bez podręcznika, czyli jak wyczarować środki dydaktyczne do edukacji matematycznej”prowadzonych przezprof. dr hab. Małgorzatę Makiewicz z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Ważnym elementem wydarzenia były panele dyskusyjne. Pierwszy z udziałem uczniów ze szkół podstawowych z Gdańska i Warszawy był rozmową o tym, jak powinny wyglądać ciekawe lekcje matematyki. Odpowiedzią na panel uczniowski był panel z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy.