"Matematyka w przyrodzie"

4 listopada 2016 w Kielcach odbyła się Konferencja, rozpoczynająca projekt „Matematyka w przyrodzie”.  Mieliśmy zaszczyt reprezentować szkołę podczas tego wydarzenia. W czasie spotkania Panie Ewelina Siwiec-Gąsior i Magdalena Lach-Zwierz podzieliły się doświadczeniami z realizowanej w naszej szkole innowacji „Matematyka wesoła zabawa, wspaniała przygoda”. Była to okazja do zaprezentowania nowatorskich metod uczenia matematyki, sposobów na przybliżenie jej dzieciom oraz wskazanie drogi do czerpania radości z nauki matematyki.  Jednocześnie udział w konferencji był promocją naszej szkoły, pracy nauczycieli i osiągnięć dzieci. Bardzo cieszy nas fakt, że to, co dobrego i ciekawego dzieje się w SP 1, jest zauważane i doceniane nie tylko w naszej szkolnej społeczności, ale również w województwie!