"Malutkimi kroczkami w historię"

„Malutkimi kroczkami w historię” - pod takim hasłem 2.10.2014r. odbył się VI Rajd dziecięcy Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, zorganizowany przez  Szkołę Podstawową nr 12 im. Mikołaja Kopernika  w Starachowicach oraz 12. Drużynę Harcerską w Starachowicach. Celem rajdu było: wychowanie w duchu poszanowania tradycji i pielęgnowania miejsc pamięci narodowej, rozwijanie zainteresowania historią naszego miasta, oraz zachęcanie do poznawania lokalnych bohaterów. W rajdzie uczestniczyli uczniowie SP12 oraz pierwszaki z naszej szkoły. Jednym z punktów rajdu  było spotkanie w  Gimnazjum nr 1 im. Generała Antoniego Hedy „Szarego”. Dzieci poznały postać patrona, odwiedzając izbę pamięci mieszczącą się w budynku gimnazjum. Ich wędrówka zakończyła się na terenie Hufca ZHP, gdzie na wszystkich czekały pyszne kiełbaski i gorąca herbata . Na pożegnanie przy dźwiękach gitary śpiewano partyzanckie piosenki. Mimo niesprzyjającej pogody dzieci dzielnie  pokonały trasę wędrówki.