Mali czytelnicy z 0a

W szkole, mimo pandemii, działa biblioteka szkolna. Głównymi czytelnikami są dzieci z klasy 0a. Bibliotekarka Ania Kołaczyńska zawsze służy dzieciakom radą i pomocą w wyborze książek. Mimo, że dzieci z zerówki nie umieją jeszcze same czytać, to książki cieszą się dużym zainteresowaniem. Świat książek poznają również dzięki wychowawczyni grupy p. Basi Janus, która codziennie czyta na zajęciach wybraną książeczkę.
Na szczególne wyrazy uznania zasługują jednak przede wszystkim Ci, którzy czytają w domu wypożyczone przez dzieci książki. Obdarowują ich czymś wspaniałym, bo jak twierdził Kornel Makuszyński – „Gdy dajesz dziecku książkę, zbroisz jego serce, a duszy, jak ptakowi, świetne przypniesz skrzydła”.
Najlepszą czytelniczką z klasy 0a jest Oliwia Saletra, która dotychczas wypożyczyła ze szkolnej biblioteki aż 119 książek.  Pozostałe dzieci też mają na swoim koncie wiele wypożyczeń. Gratulujemy małym czytelnikom z zerówki!