Magia karmelu

26 marca 2019r. dzieci z klasy „0” odwiedziły magiczne miejsce. Jest to „Magia Karmelu – Manufaktura słodyczy” w Kielcach. Dzieci zobaczyły jak w magiczny sposób powstają kolorowe lizaki i karmelki od momentu wylania karmelu na kamienny stół, poprzez nadanie im kształtu, barwy i smaku, aż do gotowego, kolorowego lizaka. Cały ten proces przebiega ręcznie bez wykorzystania maszyn. Podczas karmelkowych warsztatów każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy karmelarz wykonując samodzielnie lizaka oraz posmakować ciepłych karmelków prosto z produkcji. Pobyt w tym „magicznym miejscu” przypominać będzie słodki tęczowy lizak i pamiątkowy dyplom „Małego karmelarza”, który otrzymał na zakończenie każdy uczestnik wycieczki.