Leśniczy czyta dzieciom

Dnia 7 grudnia 2012r. zerówkowiczów odwiedził niezwykły gość, pan leśniczy Adam Bies, który to  z wielką ochotą włączył się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieciaki oczekiwały go z niecierpliwością od samego rana. Około godziny 9 ich cierpliwość została nagrodzona. Na początku spotkania pan leśniczy przeczytał opowiadanie „Zimowe pogotowie”, z którego dzieci dowiedziały się, kto zimą udziela pomocy głodującym i chorym zwierzątkom leśnym. Pan leśniczy opowiedział również dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. W trakcie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę o wiewióreczce.
Na pożegnanie pan leśniczy poczęstował dzieciaki słodyczami, podarował serię książeczek do czytania oraz wpisał się do „Księgi Czytających Gości”. Dzieci podziękowały panu leśniczemu wręczając na pamiątkę „ekologiczna choinkę”.