Lekcja edukacyjna w lesie

3 października klasy drugie w ramach innowacji pedagogicznej „Nauczanie przez działanie- zajęcia poza szkolną ławą” wybrały się do Nadleśnictwa Marcule. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pana leśnika, który zapoznał ich z ogólną wiedzą o lesie i pracy leśnika, a także przekazał informacje, w jaki sposób ludzie mogą korzystać z zasobów przyrody leśnej. Lekcja rozpoczęła się od obejrzenia filmu animowanego pt. „Dzik Ryjo”. Dzięki przygodom przyjaznego dzika, dzieci poznały mieszkańców lasu oraz przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie. Podczas zajęć terenowych dzieci poznały najciekawsze obiekty przyrody ożywionej m.in. Alpinarium z kolekcją roślin górskich, rośliny występujące w Ameryce Północnej i Azji oraz eksponaty tam umieszczone np. duże drewniane cymbały, zegar słoneczny o konstrukcji równikowej. Odwiedziły również "mały zwierzyniec. Na zakończenie dzieci zwiedziły izbę przyrodniczo-leśną, w której zgromadzone zostały eksponaty zwierząt znane dzieciom.  Mimo kapryśnej pogody wycieczka do Nadleśnictwa Marcule okazała się przeżyciem pełnym wrażeń przyrodniczych i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.